Jak pracuję

1. Sesja narzeczeńska

Pierścionki zaręczynowe lśnią na Waszych dłoniach, przygotowania do ślubu trwają, a emocje nie opadają. Najlepszym sposobem, by nacieszyć się tą ulotną chwilą, będzie wykonanie sesji narzeczeńskiej, którą już zawsze będziecie wspominać.

Jak wygląda taka sesja? Kiedy popołudniowe słońce daje nam idealne światło, spotykamy się w umówionym wcześniej miejscu gdzie wykonamy zjawiskowe zdjęcia. W zależności od Waszych oczekiwań, wybieracie między krótką sesją z jednym fotografem, a sesją z asystentem, który przy użyciu wszelakich lamp i blend pomoże nam zapanować nad kaprysami pogody, aby w rezultacie stworzyć perfekcyjne kompozycje. Po upływie dwóch lub trzech godzin kończymy sesję z ogromną ilością zdjęć oraz nicią porozumienia, która zaowocuje w dniu wesela.

2. Przygotowania

Nie jest sztuką zrobić kilka dobrych zdjęć. W rzeczywistości tym co czyni fotografa ślubnego ponadprzeciętnym jest jego zdolność do robienia pięknych zdjęć w każdej części ślubu.

Chcę jak najlepiej opowiedzieć Waszą historię, dlatego pracę zaczynam od przygotowań, około 3 godziny przed ceremonią( godzinę spędzam u pana młodego i około półtorej godziny u pani młodej). Chodzi mi o uchwycenie wszystkich detali, stworzenie cudownych portretów, a także pokazanie równowagi między obawami i ekscytacją, która Wam towarzyszy.

Przygotowania pana młodego

 

Najpierw udaję się do pana młodego. Pani młoda w tym czasie układa doskonała fryzurę i robi zachwycający make-up. Mamy więc trochę czasu by wykonać kilka portretów oraz sfotografować kluczowe dla męskiej elegancji detale jak spinki do mankietów, krawat, muchę czy kamizelkę. Zwykle, wraz ze świadkami, świetnie się przy tym bawimy to też nietrudno o doskonałe zdjęcia jak i kilka spontanicznych.

Przygotowania pani młodej

 

Chociaż suknię ślubną ubiera się tylko raz to aparat na szyi nosiłem już wiele razy. Dlatego też wiem ile stresu wiąże się z tym wydarzeniem. W rezultacie nie tylko robię zdjęcia, ale też służę radą i pomagam dobrze zaprezentować się w obiektywie. Uczestniczę w zakładaniu sukni, welonu oraz biżuterii. Wykonuję portrety pani młodej w całej swej okazałości i robię zdjęcia z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem. Ostatecznie to przecież rodzina jest najważniejsza!

3. Błogosławieństwo

Po zabawnych przygotowaniach czas nieco spoważnieć. Zapomnieć o aparacie i wcześniejszych obawach, tak aby w pełni poświęcić się rodzinnie.

Pan młody nie może wyjść z podziwu na widok pani młodej, jednak oboje klękają przed obliczem wzruszonych rodziców. Matka nie potrafi powstrzymać łez, ojciec ostatkiem sił próbuje zachować powagę, a ja w tym czasie zręcznie cofam się w kąt, żeby pozostawić ten moment tylko Wam i ukazać go odpowiednio na zdjęciach.

4. Ceremonia

To czas, który nigdy się nie powtórzy. Goście poprawiają stroje przed kościołem, panna młoda w asyście ojca wchodzi do środka, gdzie przed ołtarzem czeka już pan młody. Moim zadaniem jest idealnie oddać ten magiczny moment. Pokazać zakochane spojrzenia podczas składania przysięgi, wymianę obrączek i na końcu podpisanie aktu małżeństwa. Równie ważne będzie wtedy uwiecznienie reakcji gości, ich uśmiechów, ich wzruszeń, a także specjalnie dla Was przygotowanych dekoracji kościoła.

5. Zdjęcia rodzinne

Znikają pierwsze emocje, a Wy szczęśliwi opuszczacie kościół. Z aparatem w ręku śledzę każdy Wasz krok, następnie zajmuję dogodną pozycję, aby sfotografować zachwycający moment kiedy przekraczacie kościelne progi.

Później udajemy się na salę gdzie po zakończonym obiedzie i części oficjalnej następuje idealny moment na wykonanie tradycyjnych portretów rodzinnych, które zdobić będą ściany domów Waszych dziadków, rodziców czy nawet wszystkich członków rodziny. Robię zdjęcia z każdym z kim tylko sobie zażyczycie, z druhnami, z drużbami, z braćmi i z siostrami. Na koniec ustawię Was do kilku zdjęć grupowych, które doskonale pokażą wszystkich gości obecnych na ślubie.

6. Plener w dniu wesela

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma czas umawiać się na sesję po weselu, kiedy suknia mogła się zabrudzić, kiedy fryzura i makijaż nie są już tak idealne, a bukiet nie pachnie tak samo. Dlatego też oferuję Wam sesję w dniu wesela. Zabiorę Was do bujnego ogrodu lub urokliwego parku w okolicy restauracji, gdzie nie tracąc czasu zrobimy kilka perfekcyjnych zdjęć. Z doświadczenia wiem, że takie sesje są później chętnie wybierane do albumów.

7. Przyjęcie weselne

Wreszcie nastał czas na zabawę, która trwać będzie przez całą noc! Tutaj szukam emocji, wybuchów radości, nagłych zwrotów akcji i wyjątkowych popisów tanecznych. Uchwycę najmniejsze detale sali weselnej, życzenia, toasty, pierwszy taniec. Następnie krojenie tortu i wiele innych atrakcji, podczas których postaram się o kreatywne i niepowtarzalne ujęcia.

8. Sesja plenerowa w innym terminie

Wasz harmonogram wesela jest bardzo napięty? A może zależy Wam, by sesja odbyła się dalej od Sali weselnej? Sami jesteśmy ze Śląska, tak więc wiemy ile pięknych miejsc można tu znaleźć. Umawiam się z Wami w ciągu miesiąca od wesela w wybranym wspólnie miejscu. W czasie sesji plenerowych najczęściej fotografuję w zespole dwuosobowym, w którym każdy pełni równie ważną rolę. Wszak dobra fotografia to nie tylko wprawne oko fotografa, ale też gra światłem, którym zajmuje się asystent, jego rada przy pozowaniu i dbałość o najdrobniejsze szczegóły kompozycji. Dopiero to wszystko razem daje obłędny efekt w postaci zdjęć, które Wam dostarczę.

9. Produkt końcowy

Ślub już za Wami, teraz czas obejrzeć rezultat. W zależności od wykupionego pakietu otrzymacie ode mnie na pendrive 400,500 lub 600 zdjęć oraz 25 papierowych odbitek, które wspólnie wyselekcjonujemy. Oferuję także wysokiej klasy album na twardym papierze i z najwyższą dostępną na rynku jakością druku. Oprócz tego mam dla Was fotoksiążkę „dreambook” gdzie zdjęcia drukowane są dwustronnie i na miękkim papierze. Zarówno album jak i fotoksiążkę tworzę od początku do końca wspólnie z Wami. Od wyboru jednej z wielu dostępnych opraw albumu, po wybór formy i linii fotoksiążki, wszystko zależy od Was!